Новини, Укрзалізниця

Суд “повісив” на УЗ ще 10 млн грн боргу Донецької залізниці перед Сбербанком

Господарський суд Донецької області виніс дві ухвали за заявою Сбербанку щодо заміни сторони виконавчого провадження у справі боргу Донецької залізниці. Тепер це борги Укрзалізниці.

Обидві ухвали було винесено 29 жовтня. В першій мова йде про борг перед банком у розмірі 312,1 тис. доларів. 4 квітня 2019 року суд задовольнив позовні вимоги банку про примусове стягнення цих коштів з ДП “Донецької залізниці”. Тепер же суд прийняв рішення змінити боржника на АТ “Укрзалізниця”, адже та є правонаступником ДП.

Друга ухвала стосується боргу у 62,4 тис. доларів. Сценарій той самий: у 2019 виграний суд й тепер заміна боржника на Укрзалізницю у виконавчому провадженні. В обох випадках УЗ не висловлював свої заперечення — фактично проігнорувавши засідання. Проте в юристів Перевізника є право на апеляцію.

Відтак, сумарно на УЗ “переписали” 374,5 тис. доларів боргу, або 10,5 млн грн по діючому курсу.

Нагадажмо, раніше Господарський суд Донецької області задовольнив клопотання Державної виконавчої служби та змінив сторону виконавчого провадження щодо боргу “Донецької залізниці” у 68 млн доларів перед Сбербанком. УЗ подала апеляцію, але програла її.

Читайте також