Суд арештував 300 млн грн, які компанія ексміністра Клименка хотіла стягнути з Укрзалізниці
Новини, Події

Суд арештував 300 млн грн, які компанія ексміністра Клименка хотіла стягнути з Укрзалізниці

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на 301 млн грн, які намагалася стягнути з АТ «Укрзалізниця» компанія, афільована з колишнім міністром доходів та зборів часів президентства Віктора Януковича Олександра Клименка. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

“Також за ініціативи НАБУ та САП накладено арешт на 1000 вагонів, придбаних цією ж компанією, на думку слідства, за рахунок незаконно отриманих коштів. Це майно передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Орієнтовна вартість вагонів перевищує 500 млн грн” – відзначили антикорупціонери.

Нагадаємо, що згідно з оприлюдненим Державною аудиторською службою результатами перевірки Перевізника, УЗ отримала понад 750 млн грн доходу від користування вагонами ТОВ “Юнісон груп”, яку пов’язують з ексміністром доходів та зборів Олександром Клименком.

У 2017 році Печерський райсуд передав до управління філії «Рефрижераторна вагонна компанія» 1000 заарештованих піввагонів, які за правом власності належать ТОВ«Юнісон груп». У березні цього року Антикорупційний суд вивів ці вагони з-під управління Укрзалізниці та передав до агентства з розшуку заарештованих активів (АРМА).

Зі звіту ДАСУ відомо, що в період з 2018 до 30 вересня 2019 від використання зазначених вагонів Перевізником отримано доходів на суму 762,6 млн грн, зокрема, 724,1 млн грн – виторг та 38,5 млн грн – відсотки банку. З яких використано 443,2 млн грн, залишок коштів на окремому рахунку філії «Рефрижераторна вагонна компанія» станом на 30.09.2019 становив 342,7 млн грн.

У квітні 2020 року АРМА оголосило конкурс щодо відбору управителя для зазначених піввагонів.

Довідково: У грудні 2019 року кримінальне провадження за підозрою ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка передали до Національного бюро. У Генеральній прокуратурі повідомляли, що Клименка підозрюють у злочинах за 7 статтями. У серпні 2019 року Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту Олександра Клименка. За інформацією прокуратури, колишній міністр у 2012-2013 роках перебував у складі очолюваної Януковичем злочинної організації. Завдяки злочинному плану Клименко заволодів держкоштами на суму 3,1 млрд грн, шляхом незаконного відшкодування з Державного бюджету України ПДВ на рахунки 3 фіктивних підприємств.

Читайте також