Економіка, Новини

Стефанішина: Ініціатива змін закону про держзакупівлі може зіпсувати саміт Україна-ЄС

Законопроєкт №3739 (так званий законопроєкт про локалізацію. – ред.) може мати негативний вплив на саміт Україна – ЄС. Про це в інтерв’ю виданню “Сьогодні” розповіла віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона переконана, що законопроєкт у поточній редакції суперечить нашим міжнародним зобов’язанням.

“Буду дуже сподіватися, що він не матиме негативного впливу на саміт Україна – ЄС, який відбудеться за участі президента”, – сказала Стефанішина.

За її словами, українська сторона з нетерпінням очікує цього саміту, щоб нарешті анонсувати великі рішення, “визначитися з тим, що таке інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, домовитися про підписання Угоди про спільний авіаційний простір, анонсувати результати наших “промислових і енергетичних безвізів».

“А такі рішення (розгляд законопроєкту про локалізацію виробництва. – ред.) фактично ставлять під загрозу всю роботу, яка триває протягом року для того, щоб Президент зміг зафіксувати свої політичні домовленості на рівні саміту. Євроінтеграція завжди програє популістським ініціативам. Міжнародні зобов’язання теж. ЄС, НАТО, СОТ – це гра в довгу. Тут немає простих рішень, на відміну від класних слоганів, які можна вийти і просто сказати на камеру”, – заявила Стефанішина.

Проте віцепрем’єр зазначила, що не схильна переоцінювати значення цього законопроєкту. Мовляв, у деяких випадках він просто не буде діяти.

“Моє припущення – закон просто не буде застосовуватися до країн СОТ і ЄС. Наші міжнародні зобов’язання передбачають інші умови роботи у сфері держзакупівель”, – пояснила вона.

Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, він передбачає преференції під час державних закупівель із вимогою локалізації 25-40% із 2021 року із подальшим підвищенням ще на 15 п.п. з 2024 року.

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що підтримка локалізації в Україні не принесе жодних складнощів у відносини з міжнародними партнерами. Натомість, прем’єр-міністр Денис Шмигаль  переконаний, що ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроєкт про локалізацію не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу.

Читайте також