Новини, Перевезення, Рухомий склад

Стало відомо, на які маршрути вийдуть 100 вагонів, які буде закуплено за кошти Держбюджету

Заступник міністра фінансів Олександр Кава в програмі “Железные магистрали” розповів, на які маршрути планується направити 100 нових пасажирських вагонів, які вперше в історії України планується закупити за кошти державного бюджету.

“Ці вагони передбачається використовувати для заміни 6 складів по 15 вагонів, які зараз працюють на маршрутах “Маріуполь – Львів” і “Лисичанськ – Ужгород”. На це сумарно має бути направлено 90 вагонів. Тобто повністю всі 6 складів, які працюють на цих двох маршрутах, а ці склади щорічно перевозять близько 2 млн осіб, повинні бути оновлені з використанням сучасних вагонів українського, сподіваюся, виробництва”, – заявив Кава.

Також планується формування двох складів по 5 вагонів для денного поїзда, який зв’яже регіони в напрямку північний схід — центр — захід

“Планується придбати два склади по п’ять вагонів для денного сполучення. Ці поїзди планується відправити на маршрут Харків — Полтава — Черкаси — Біла Церква — Вінниця — Хмельницький — Тернопіль — Львів, щоб забезпечити зв’язок між цими обласними центрами, а також по суті відкрити Україну для мешканців Черкас, які обмежені в користуванні залізничним транспортом”, – зазначив Кава.

Зауважимо, що ще понад мільярд гривень в бюджеті передбачено для модернізації залізничної інфраструктури. У програму включено фінансування запуску швидкісного поїзда Черкаси — Київ, а також електрифікацію 30 км залізниці від Черкас до станції імені Шевченка.

Раніше заступник міністра фінансів Олександр Кава повідомив, що Мінфін опрацьовує можливість бюджетного фінансування придбання нових пасажирських вагонів і розвитку пасажирської залізничної інфраструктури.

Пізніше голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак заявив, що в уряді, справді, опрацьовувалася програма оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, що передбачатиме виділення 3,288 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів та програму «Модернізація залізничної інфраструктури» на суму 1,179 млрд грн.

14 вересня  Кабмін таки схвалив та направив на розгляд Верховної Ради проєкт держбюджету на 2021 рік. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду. Під час детальної презентації проєкту державного бюджету на 2021 рік міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в бюджеті вперше передбачено кошти на забезпечення транспортної інфраструктури, електрифікацію та купівлю нових пасажирських вагонів.

Читайте також