Новини, Перевезення, Тарифи

Рентабельність вантажоперевезень УЗ за EBITDA у 2019 році сягнула 38%, — ЗМІ

Рентабельність вантажних перевезень Укрзалізниці за показником EBITDA у 2019 році сягнула 38%, що значно вище, ніж у залізничних перевізників із сусідніх країн. Про це повідомляє gmk.center на підставі дослідження даних річного звіту Перевізника.

За словами головного аналітика GMК Center Андрія Тарасенка, такий високий показник є недосяжним для подібних компаній.

“Наприклад, аналогічний показник польського оператора PKP Cargo у 2018 році становив 17,5%. Вантажний бізнес Deutsche Bahn, який мав консультувати вітчизняного оператора, про такий рівень прибутковості може лише мріяти. У 2019 році рентабельність за EBITDA компанії становила 0,3%», – зауважує аналітик.

Проте в матеріалі наголошують, що загальний показник EBITDA Укрзалізниці з урахуванням пасажирських перевезень становив 17 млрд грн, а рентабельність – 19,2%.

Загалом же, виторг від вантажоперевезень Укрзалізниці зростає з 2015 року із середнім темпом CAGR (сукупний середньорічний темп зростання) у 10%. Однак при цьому спостерігається падіння обсягів вантажоперевезень: з 2015 року накопичувально на 10,5%.

«Якщо не брати до уваги фактор падіння вантажоперевезень, то лише завдяки тарифам виторг сегменту в середньому зріс на 13,3%, що повністю відповідає середньому CAGR індексу цін товаровиробників в 2015-2019 рр. (13,7%). Тобто для нового витка зростання тарифів Укрзалізниці на вантажоперевезення немає підстав. Зростання тарифів за останні чотири роки повністю відповідає ІЦВ (індекс цін виробників), а рентабельність сегменту – набагато вища за середньогалузеві значення», – резюмує Андрій Тарасенко.

Довідково.
EBITDA – аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань.

Читайте також