Міжнародні новини, Новини

Rail Baltica оголосила тендер на проєктування вантажного термінала в порту Мууга

Rail Baltic Estonia планує побудувати мультимодальний вантажний термінал в порту Мууга (Естонія). Про це повідомляє railbaltica.org.

Цей вантажний термінал стане єдиним в проекті будівництва залізниці Rail Baltica, яка з’єднає країни Балтії та східної Європи. Очікується, що його будівництво пришвидшить транспортування вантажів з півночі на південь континенту, адже після завершення робіт, не треба буде перевантажуватись на литовсько-польському кордоні.

Пропозиції на тендер компанії можуть подавати до 19 червня. Переможець має спроєктувати вантажну станцію, термінал та безпосередньо пов’язану з ними інфраструктуру (залізничний тунель, контактна мережа, системи контролю руху, а також центр управління та депо технічного обслуговування рухомого складу). Також проєктант повинен знайти рішення для об’єктів, що розташовані поблизу: автомобільна розв’язка Маарду та шляхопровід Пих’яранна.

За підрахунками, через кілька років після завершення будівництва проекту мультимодальний вантажний термінал Мууга буде обробляти 4-5 мільйонів тонн вантажів на рік. При цьому очікується, що за 20 років ці обсяги можуть удвічі збільшитись до 8-10 мільйонів тонн відповідно.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що RB Rail, яке займається реалізацією залізничного проєкту Rail Baltica, уклало два договори щодо проєктування й технагляду на латвійських ділянках майбутньої лінії. Так, переможцями стали дві іспанських компанії: консорціум Ineco–Ardanu та Idom, Consulting, Engineering, Architecture S.A.U.

Читайте також