Новини, Перевезення

Рада введе нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів.

“Ми продовжуємо удосконалювати систему габаритно-вагового контролю в Україні для убезпечення наших доріг від передчасного руйнування вантажівками. Ключовий момент – введення санкцій за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень – як вантажовідправників, так і власників або водіїв. Вдячний депутатам за підтримку цього рішення у першому читанні і дуже розраховуємо на якнайскоріше його схвалення у другому читанні”, – прокоментував прийняття відповідного законопроєкту Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Серед нових штрафних санкцій, які впроваджуються новим законопроєктом:

1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;

2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від відсотка перевантаження:

  • до 2 % включно у розмірі 1700 грн;
  •  від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;
  •  від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін)
  •  від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)
  •  від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;
  •  понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

3. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Крім цього, збільшено штрафні санкції для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3400 грн до 51 тис. грн. Законопроєкт також запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі.

Відзначимо, що за минулий тиждень (7-13 вересня) нараховано близько 4,4 млн грн плати за перевантаження. Загалом, до кінця цього року по всій території України запрацюють близько 50 комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю “Зважування у русі” для забезпечення захисту доріг від руйнування. Ще 100 таких комплексів планується встановити до кінця 2021 р.

Нагадаємо, що 19 серпня, уряд ухвалив постанову КМУ “Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, якою передбачається здійснення габаритно-вагового контролю (ГВК) однією посадовою особою Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб Національної поліції, Укравтодору та балансоутримувачів пунктів ГВК. У Міністерстві інфраструктури переконані, що подібне рішення сприятиме здійсненню ефективного цілодобового габаритно-вагового контролю на дорогах з метою убезпечення їх від руйнування вантажівками.

Читайте також