Портові збори необхідно знизити на 20-30% - голова федерації металургів
Економіка, Новини, Порти

Портові збори необхідно знизити на 20-30%, – голова Федерації металургів

Голова Федерації металургів Сергій Біленький закликав знизити портові збори на 20-30%. Про це він заявив у коментарі glavcom.ua. За його словами, портові збори в Україні завищені у 2-3 рази, чим в сусідніх країнах тому їх необхідно знизити найближчим часом.

«Портові збори, їхній розмір на сьогодні в українських портах, ми вважаємо неадекватним. Він у 3-4-5 рази вищий, ніж у сусідніх країнах, які мають доступ до моря. Ми вважаємо, що їх необхідно знижувати», – заявив Біленький.

Зокрема, Сергій Біленький, зауважив, що зменшення витрат на логістику дозволить вітчизняним експортерам конкурувати на світовому ринку. Експерт також наголосив, що падіння попиту на залізну руду з боку місцевих заводів та заводів ЄС залишає залізорудним підприємствам вибір або відвантажити вивільнені обсяги в Китай, або знизити виробництво. Тому, враховуючи ситуацію з курсом, усі зусилля Укрзалізниці, портів та Міністерства інфраструктури мають бути зосереджені на вивезенні продукції українських ГЗК на експорт.

«Якщо це не можна зробити різко, наприклад в три рази, бо тоді бюджет недоотримає значну частину коштів, ми пропонуємо поетапно, хоча б відразу відсотків на 20-30 можна зробити в найближчий місяць. Потім продовжити поетапно знижувати», – пояснив голова федерації металургів.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців транспорту України звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби уряд зменшив портові збори на 20% з 1 травня поточного року. Відповідне звернення підтримали й аграрії, зокрема Українська зернова асоціація.

Читайте також