Новини, Перевезення

Південна залізниця отримала лише 14,5% від необхідного обсягу компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій

Протягом 3 місяців 2020 року регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 2 млн 21,7 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за які повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади на 18011,9 тис. грн. Проте сума отриманої у 2020 році компенсації становить 2612,8 тис. грн (у тому числі 329,1 тис. грн – погашення заборгованості з компенсації минулого року), або всього 14,5% від суми наданих за 1 квартал 2020 року послуг. Про це повідомляє пресслужба філії.

“Понад 50% збитків відшкодовується у Чернігівській, Кіровоградській та Донецькій областях (з урахуванням погашення заборгованості за минулорічні перевезення пільговиків). Понад третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Сумської області. Лише 19% збитків відшкодовуються за здійснені пільгові перевезення у приміському сполученні в Полтавській області”, – ідеться в повідомленні.

Складною залишається ситуація з відшкодуванням збитків у Харківській області, у межах якої за І квартал перевезено близько 78% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на 11 млн 103,5 тис. грн.

Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала лише 771,2 тис. грн, тобто менше 7%”, – скаржаться залізничники.

Антирекорд встановили у Луганській області. Область не відшкодувала жодної гривні.

Нагадаємо, що Укрзалізниця вже розробила поетапний план відновлення приміського сполучення після скасування заборони на регулярні пасажирські перевезення.

Читайте також