Новини, Перевезення

Перевезення зернових 2019: Відповіді Укрзалізниці

Обсяги перевезень зернових вантажів залізничним транспортом у 2019-му склали 40,5 млн тонн, що на 7 млн тонн (на 20%) більше, ніж роком раніше. Такі дані на запит Rail.insider надала пресслужба Укрзалізниці.

Зростання відбулося саме в експортних перевезеннях — на 8 млн тонн (на 30%). Обсяг таких перевезень складає 35 млн тонн. Зазначається, що це рекордний показник перевезень зернових за всі роки. Річний максимум перевезень зернових було зафіксовано в листопаді 2019 року (3,5 млн тонн), що є також найбільшим місячним показником за всі роки спостереження.

Зростання обсягів перевезень в Укрзалізниці пояснюють двома основними факторами:

  • Рекордний врожай

Обсяги перевезень зросли насамперед на тлі рекордного врожаю зернових в Україні: за даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, станом на 10 січня 2020 року з початку 2019/2020 маркетингового року Україна експортувала 32,1 млн тонн зернових культур. Це на 7,8 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Остаточні дані щодо виробництва зерна будуть відомі в березні 2020 року.

  • Маршрутні відправлення

Також на збільшення експортних обсягів перевезень зернових позитивно вплинула організація перевезень маршрутними поїздами за узгодженими графіками руху з чіткою датою відправлення та прибуття і прогнозованим терміном перевезення. Особливо наприкінці 2019 року.

В Укрзалізниці також зазначили, що протягом 2019 року було додатково відкрито 140 станцій, які мають добову можливість формувати “маршрути” з вагонів-зерновозів. Станом на 10.02.2020 загальна кількість таких маршрутних станцій налічує 197.

Які подальші дії УЗ для збільшення обсягів перевезення зернових?

В Укрзалізниці зазначають, що обсяги перевезення зернових у подальшому насамперед залежатимуть від врожаю. Проте є й певний комплекс заходів, які необхідно продовжувати та впроваджувати задля покращення результатів. Серед них:

  • орієнтація на графікові та маршрутні перевезення, продовження практики планування маршрутизації у
  • формі зведеного календаря навантаження;
  • збільшення переліку станцій, які мають можливість формувати маршрути;
  • збільшення пропускної спроможності припортових станцій;
  • посилення комунікації з клієнтами для оперативного вирішення проблемних питань тощо.

Нагадаємо, що Rail.insider розширює список послуг з поглибленого аналізу перевезень залізницями України для об’єктивного, своєчасного та повного нформування учасників перевізного процесу в Україні.

Нова версія блоку “Статистика та аналітика. Розширена версія” буде доступна клієнтам онлайн та включатиме коментарі й прогнози щодо наведених даних, а також зведену актуальну інформацію про:

  • торги на Prozorro.Продажі;
  • ставки й тарифи (розширена версія);
  • обсяги перевезень (розширено);
  • ремонти;
  • локомотиви;
  • аналіз змін до нормативної інформації, статуту, правил, договорів та всіх документів, які мають відношення до вантажного залізничного руху.

Поглиблений аналіз перевезень від Rail.insider використовується для виявлення чинників, які впливають на розвиток бізнесу. Вони включають детальну інформацію про імпортні, експортні, внутрішні й транзитні вантажопотоки, реальні орендні ставки від учасників ринку, дані про роботу вагонобудівних та вагоноремонтних підприємств.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також