Новини, Перевезення

Перевезення вапняку залізницею зменшились на 9%

Кризові явища в галузях споживання вапнякової продукції все ще зумовлюють відставання від минулорічного рівня, проте після різкого спаду поставок у квітні у травні-червні динаміка спаду дещо зменшується. Загалом, за результатами дослідження, яке провела Українська асоціація вапняної промисловості, у січні-червні 2020 р. поставки вапняку залізницею склали 5,1 млн т, що менше від показника минулого року на 9%. Поставки вапна склали 112 тис. т, що на 46% менше від показника минулого року.

При цьому в червні залізницею поставлено 1 млн т вапняку, що більше від травневого показника на 9%, проте менше від показника червня попереднього року на -5%. У червні, порівнюючи з травнем, збільшили поставки всі великі споживачі вапняку, включаючи лідерів (ММК Ілліча, АМКР). Винятком став ЗАПОРІЖСТАЛЬ, який показав суттєвий спад. Також другий місяць продовжує здійснювати значні поставки ЗЗРК.

Як очікувалося, негативний вплив карантину найбільше проявив себе в другому кварталі року, проте є сподівання, що піковий спад уже пройдено і в подальшому негативна тенденція буде послаблюватися, що демонструє динаміка останніх двох місяців.

Читайте також