Омелян: Колії в Україні зношені на понад 50%
Інфраструктура, Новини

Омелян: Колії в Україні зношені на понад 50%

Колії Укрзалізниці зношені на понад 50%. Такий стан інфраструктури небезпечний для вантажних перевезень і пасажирів. Про це заявив ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, передає Цензор.Нет. До того ж, через таку зношеність колій, за словами Омеляна, значно знизилася швидкість перевезень.

“Зараз середня швидкість вантажного вагона по Україні близько 20-30 кілометрів на годину, а пасажирського близько 40-50. Це все викликано поганим, критичним станом інфраструктури, відсутністю належного обслуговування та ремонту. Так, за нормативів,коли щорічно повністю мають бути відремонтовані мінімум 350 кілометрів колій, ремонтувалося завжди 150-200”, – розповів Омелян.

Омелян переконаний — Укрзалізниця повинна інвестувати кошти у відновлення інфраструктури. Однак, попри регулярне підвищення тарифів на перевезення, інвестиції в інфраструктуру не зростають.

“З боку Укрзалізниці ми жодного разу за останні роки, коли тариф ріс, не побачили поліпшення сервісу або належного ремонту тяги або інфраструктури”, – сказав Омелян.

Раніше Rail.insider повідомляв, що згідно із затвердженим фінансовим планом УЗ на 2020 рік, Перевізник планує спрямувати 3,159 млрд грн на реконструкцію колій.

Читайте також