Новини, Укрзалізниця

Олег Журавльов: новий очільник УЗ повинен мати успішний досвід трансформації великих і складних систем

Член наглядової ради Укрзалізниці Олег Журавльов під час конференц-зв’язку щодо перебігу конкурсу на посаду керівника компанії розповів про критерії, які необхідні для цієї посади.

Так, на запитання журналістів Rail.Insider “Які критерій були виставлені кандидатам? І як ви прокоментуєте ті списки, що були напередодні оприлюднені в ЗМІ, чи можна їх вважати достовірними?” спочатку відповів голова наглядової ради Шевкі Аджунер.

“Ніхто не буде коментувати цей список. Ніхто не буде спекулювати на цю тему. Що стосується першої частини запитання, то критерії кваліфікації були опубліковані на сайті УЗ, і Boyden контролює цей процес. Тобто це публічна інформація, вона не закрита”.

Також Аджунер відмовився називати точну кількість кандидатів, які потрапили в попередній шорт-лист, заявивши, що їх точно більше десяти.

Олег Журавльов надав ширшу відповідь щодо встановлених критеріїв.

“Усі критерії були опубліковані відкрито й прозоро. На чому ми хотіли зосередитися? На тому, щоб отримати досить широкий список людей. Ми прекрасно розуміли, що отримати велику кількість якісних кандидатів, у яких в обов’язковому порядку є досвід роботи, управління, скажімо так, лідерства в залізничній галузі — досить важко.

Проте ми хотіли мати широкий набір кандидатів, де, крім галузевого досвіду, ми могли б бачити досвід, пов’язаний із лідерством, з тим, як кандидат очолював великі компанії, які можна порівняти за обсягом операцій та кількістю людей з УЗ. Ми хотіли бачити людей, які мають хороший і якісний досвід трансформації великих і складних систем. Природно розуміючи, що у нас будуть міжнародні кандидати, хочу обов’язково додати, що однією з основних умов ми поставили знання російської мови, і якщо тільки російська мова, то готовність протягом шести місяців вивчити українську мову, аби повністю нормально спілкуватися. Тобто ми хотіли отримати велике охоплення людей, і та кількість, понад 150 кандидатів, то це гарний зворотний зв’язок, і нам є з чого вибирати”.

Крім цього, прокоментував це запитання і керуючий партнер Boyden Олексій Долгіх, який додав:

“Ці критерії, вони всі досі розміщені на сайті УЗ, і ця інформація була також опублікована на трьох-чотирьох медіа-ресурсах, таких як Business week, Financial Times. Інформація була також доступна для кожного кандидата”.

Нагадаємо, під час цього конференц-зв’язку Шевкі Аджунер відповів на запитання щодо критики, яка лунає в бік наглядової ради і як захистити процес відбору кандидатів від вибору іноземного агента, з огляду на стратегічне значення Укрзалізниці. Зокрема він заявив, що кожен член наглядової ради, незалежно звідки він родом, служить інтересам УЗ.

Читайте також