Новини, Новини бізнесу, Перевезення

Одеська “Глобал оушен лінк” запустила регулярне вантажне залізничне сполучення між Україною та Польщею

Одеська компанія “Глобал оушен лінк” та польський оператор PCC Intermodal організували регулярне залізничне сполучення між Україною та Польщею. Про це повідомляє railfreight.com.

Маршрут організований через станцію Мостиська. Перший поїзд відправлений цього квітня. В компанії повідомили, що за перші два місяці було перевезено 300 TEU вантажів. На кожен поїзд йде приріст кількості контейнерів до 3-5 відсотків. Завданням “Глобал оушен лінк” є планування щодобових відправлень 70 TEU на поїзд.

В компанії зауважують, що причинами таких прогнозів є темпи росту торгівлі між ЄС та Україною.

«ЄС є найбільшим торговим партнером для України. У 2019 році торгівля становила 44,6 мільярда євро, а 42 відсотки всіх міжнародних вантажопотоків — між ЄС та Україною. З 2014 року торгівля постійно зростає на 10-15 відсотків. Найважливішими напрямками ЄС є Польща, Німеччина та Італія.”

При цьому, наразі, 87% ринку йде автотранспортом, але при такому високому попиті бракує дозволів, внаслідок чого щороку збільшуються ціни. Тому вантажовідправникам потрібен більш передбачуваний варіант транспорту. Крім того, залізницею вантажник може заощадити 15-20 відсотків звичних транспортних витрат.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що до Києва прибув перший прямий контейнерний потяг з Китаю.

Зауважимо,“Глобал оушен лінк” у січні з Одеської залізниці відправила експериментальний контейнерний поїзд до Роттердама. Поїзд з 40 контейнерів подолав прямий експериментальний маршрут зі станції Нікель-Побузький регіональної філії «Одеська залізниця» до станції CTT Rotterdam за 9 діб.

Читайте також