Новини, Перевезення

Перевезення вапна залізницею у квітні зменшилося на майже 50%

Українська асоціація вапняної промисловості презентувала аналіз постачання вапна залізницею за січень-квітень 2020 року. Так, за даними УАВП, у квітні залізницею поставлено 17 тис. тонн вапна, що на 49% менше від рівня минулого року – найнижчий показник за два роки.

Загалом, у січні-квітні 2020 року поставки вапна залізницею склали 87 тис. тонн, що на 39% менше від рівня минулого року. Водночас основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. В УАВП зазначають кількамісячний спад поставок по галузі, що зумовлює загальну негативну динаміку поставок вапна залізницею. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

В асоціації зауважують, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-квітні 2020 року всі залізничні поставки забезпечили сім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Лисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 87% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Інші лідери поставок минулого року, ДЗБМ та особливо Білокриницький вапняний завод, зменшили поставки. У квітні деяке збільшення відвантажень вапна показали ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ. Натомість, зменшили поставки ДЗБМ та Група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, яка показала найнижчий обсяг від початку року.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-квітні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК та АМКР. Сукупна частка ТОП-3 споживачів склала у січні-квітні 85% від усіх поставок залізницею. У квітні, порівнюючи з березнем, відзначено суттєве збільшення поставок вапна для ДМК, натомість, різко зменшив поставки ЗАПОРІЖСТАЛЬ та після кількамісячного зменшення взагалі припинив поставки АМКР.

Нагадаємо, за перші два місяці 2020 р. перевезення вапна склало 48 тис. т, що на 38% менше від показника минулого року.

Читайте також