Обсяги перевезень зернових залізницею і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6 – 3,8 млн тонн на місяць — ЗМІ
Новини, Перевезення

Обсяги перевезень зернових залізницею і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6 – 3,8 млн тонн на місяць, — ЗМІ

Обсяги перевезень зернових залізницею і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6 – 3,8 млн тонн на місяць. Про це йдеться в статті «Обсяг перевезень зерна і продуктів перемолу залізницею в січні 2020 року» на сайті zernovoz.uaЕксперти зазначають, що цей прогноз обґрунтовується низкою ринкових передумов, а саме:

  • Послаблення торговельних обмежень Китаєм, які були запровадженні для нерозповсюдження коронавірусу 2019-nCoV, про це вже кілька днів говорять учасники ринків, оскільки обмежувальні заходи вже негативно впливають на економіку КНР. Це дозволить відновити експортні постачання с/г продукції до цієї країни.
  • Переважна більшість трейдерів і учасників ринку сходяться на думці, що сезон високих цін на зернові вже пройдено й цінові піки, що були досягнуті 22 і 23 січня поточного року перевершити вже не вдасться, оскільки на ринку існує суттєва пропозиція з боку Аргентини й Бразилії, де прогнозуються рекордні валові збори зернових та сої. Тому вітчизняні виробники і трейдери будуть намагатися продати запаси по більш вигідній ціні, зокрема, щоб забезпечити себе обіговими коштами для посівної кампанії.
  • Значні запаси зернових у зв’язку з рекордним врожаєм в поточному маркетинговому році. Станом на 12.02.2020 року ми оцінюємо експортний потенціал по зернових приблизно 13 млн тонн і в межах 1,1-1,2 млн тонн соєвих бобів.

Експерти також зазначають, що Укрзалізниця продовжує тримати високий темп перевезень зернових вантажів. Січень 2020 року, попри незначне зниження, порівнюючи з попередніми місяцями, перевищує показник відповідного періоду минулого маркетингового року. Усього за липень – січень 2019/20 МР залізничним транспортом було перевезено 25,2 млн тонн зернових вантажів, що на 21,7% вище показника минулого року.

Обсяги перевезень зернових залізницею і надалі залишатимуться в діапазоні 3,6 – 3,8 млн тонн на місяць — ЗМІ

 

Заступник директора з логістики ТОВ “ІНДІ ЛОДЖИСТІКС“ Костянтин Гапій в інтерв’ю Rail.insider зазначив, що в 2019-му році збільшення обсягів перевезення зерна здійснене шляхом зменшення обсягів перевезення інших вантажів та частково завдяки збільшенню робочого парку зерновозів. За його словами, на початок 2018 року робочий парк ЗРВ складав 16,3 тис. вагонів, на початок 2019 року –  20,2 тис. вагонів. При чому на кінець 2019 року – це вже 26,5 тис. вагонів.

Раді повідомити Вам, що ми діджиталізуємось і у нас з’явився свій канал в telegram. Підписуйтесь, буде цікаво!

Читайте також