Новини, Укрзалізниця

На посаду голови УЗ претендують 6 кандидатів, – ЗМІ

На посаду голови Укрзалізниці претендують чотири українці й два іноземці, за прогнозами Кабмін може призначити нового очільника УЗ за 2-3 тижні. Про це повідомляє “Економічна правда” із посиланням на власні джерела.

Так, за даними журналістів, у фінальному шорт-листі перебувають:

  • Поляк Якуб Карновскі, який наразі входить до наглядової ради “Укрпошти”. У 2012-2015 роках він очолював “Польську державну залізницю” (РКР). За часів його роботи рівень задоволеності послугами PKP Intercity зріс до 64%, пасажиропотік демонстрував позитивну динаміку. Він також відповідав за приватизацію РКР Cargo і в жовтні 2013 року успішно вивів перевізника на Варшавську фондову біржу.
  • Петро Чернишов — колишній керівник “Київстар”. Трудову діяльність він почав у 1990 роках у міжнародній компанії ABB (Asea Brown Boveri), яка спеціалізується на електротехніці. У 1999 році менеджер перейшов у пивоварну галузь – очолив український підрозділ Carlsberg. У червні 2014 року Чернишов став президентом “Київстар”, звідки був звільнений у липні 2018 року.
  • Також, за інформацією видання, розглядається кандидатура чинного в. о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика. З червня 2018 року до червня 2019 року Юрик був членом наглядової ради Укрзалізниці, а з червня 2019 року увійшов до складу правління компанії.
  • Ще одним кандидатом є болгарин Владімір Владіміров, який очолював “Болгарську залізницю” і за п’ять років зробив її прибутковою. Серед своїх ключових переваг він назвав багаторічний досвід реструктуризації залізниць, що “допоможе йому реформувати УЗ”.
  • Володимир Жмак – член наглядової ради аеропорту “Бориспіль”. У 2015-2016 роках працював першим заступником голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. До цього він обіймав керівні посади в групі ТНК-BP, яка входила до списку десяти найбільших приватних нафтових компаній у світі за обсягами видобутку нафти.
  • Олександр Перцовський працює першим заступником гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського. Перцовський також брав участь у конкурсі на посаду голови Укрпошти, однак посів друге місце. Раніше він обіймав посаду керівника з розвитку бізнесу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компанії DHL.

Нагадаємо, раніше журналістам Rail.insider член наглядової ради Сергій Лещенко заявляв, що всі ймовірні кандидати вже прошли інтерв’ю з профільним комітетом.

Читайте також