На час карантину необхідно ввести мораторій на зміни тарифів щодо послуг Укрзалізниці — експерт
Новини, Тарифи, Укрзалізниця

На час карантину необхідно ввести мораторій на зміну тарифів щодо послуг Укрзалізниці, — експерт

Задля забезпечення ритмічності роботи залізниці, необхідно ввести мораторій на зміну тарифів Перевізником. Таку думку висловила президент асоціації “Укрведтранс” Наталія Петриченко журналістам РБК-Україна.

За її словами, введення нових тарифів під час карантину, зокрема на послуги з перевезень, може призвести до зупинки залізничного транспорту.

“Те, що зараз відбувається з підписанням договору на організацію перевезення, який запропонувала Укрзалізниця з 1 квітня цього року, може призвести до того, що перевезення будуть зупинені. Підприємства не зможуть, не мають можливості перепідписати ці договори, оскільки з бізнесом узгодження його положень не було виконано належним чином. Укрзалізниця у такому разі, користуючись своїм монопольним становищем, нав’язує послуги, які в цьому випадку бізнесу просто не потрібні”, – зазначила Петриченко.

За словами експертки, для поліпшення ситуації в економіці необхідно встановити мораторій на зміну умов надання послуг Укрзалізницею.

“На зміну тарифів, зміну цін на ті ж послуги Укрзалізниці, як-то ремонт вагонів, вільні тарифи, тобто, все, що вони надають. Тобто, все, що пов’язано з тарифоутворенням, ціноутворенням, зміною порядку надання послуг Укрзалізниці, перевізником, вони повинні бути зараз припинені. Повинен бути мораторій як мінімум до зміни на краще ситуації в країні та в економіці в цілому”.

Зауважимо, що керівництво УЗ поки розглядає можливість відтермінування введення в дію нового договору на кінець карантину.

Раніше Українська зернова асоціація звернулася до міністра інфраструктури Владислава Криклія, з проханням відтермінувати введення в дію нового договору АТ «Укрзалізниця» про надання послуг перевезення, до 1 липня.

Про сам договір  можна прочитати в матеріалі від наших аналітиків.

Читайте також