Новини, Порти

МІУ: Верховний Суд дав “зелене світло” концесії Херсонського порту

12 травня 2020 року Верховний Суд України ухвалив постанову про скасування ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва, якою було заблоковано завершення концесійного конкурсу в морському порту Херсона. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій анонсував укладання концесійних договорів портів Херсон та Ольвія в один день.

“Рішення Верховного Суду остаточне й оскарженню не підлягає. Плануємо в найближчі терміни провести переговори з переможцем, щоб укласти концесійні договори портів Херсон та Ольвія в один день. Перемога завжди на боці тих, хто робить свою справу чесно й справедливо”, – прокоментував рішення Суду очільник міністерства.

У Міністерстві наголосили, що відомство продовжує працювати над іншими проєктами концесій та державного приватного партнерства у всіх інфраструктурних галузях і готове у разі необхідності захищати та підтримувати кожного інвестора.

Нагадаємо,  21 січня 2020 року Мінінфраструктури ухвалило рішення надати майновий комплекс Херсонського морського торговельного порту в концесію компанії «Рісоіл–Херсон».

3 лютого 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд своїм рішенням від 3 лютого 2020 року зупинив дію наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП).
Ініціатором позову стало ТОВ “Спеціальна компанія Морський порт Херсон” (консорціум ТОВ “Аскет-Шиппінг” (40%) і ТОВ “Глобал Грейн” (60%)). Компанія звернулася до суду з вимогою визнати протиправним і скасувати наказ Міністерства інфраструктури від 17 січня 2020 року №10 «Про відхилення претендента від участі у концесійному конкурсі».

Проте апеляцію виграли юристи міністерства, але для остаточного зняття обмежень та можливості укладення договору з компанією-переможцем було необхідне рішення Верховного Суду України.

Читайте також