Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

Мінекономіки разом з МІУ розробляють програму оновлення вантажного парку Укрзалізниці

Мінекономіки разом Мінінфраструктури працюють над розробкою програми кардинального оновлення залізничної галузі. Про це повідомляє пресслужба мінекономіки

Згідно з повідомленням, наразі у міністерствах створені робочі групи та відбуваються регулярні зустрічі для відповідних обговорень.

«Завданнями розвитку залізничної галузі є підвищення економічної ефективності та рівня безпеки перевезень, а також захист національних інтересів. Результатом цього повинні стати збереження робочих місць, відродження вагонобудівної галузі та підтримка доданої вартості суміжних галузей економіки», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Повідомляється, що програма стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів, закупівлі нових дизель-поїздів.

Так, ініціатива щодо вирішення проблематики ринку вантажних вагонів базується на:

  • введенні обмежень експлуатаційного віку на основні групи вантажних вагонів;
  • заохоченні попиту на нові вагони українських виробників через компенсацію державою відсоткової ставки за кредитами на купівлю залізничних вагонів;
  • обмеженні ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав в Україну;
  • застосуванні технічного інструменту для проведення додаткових ремонтів та інспекцій старих вагонів, які подорожчають в обслуговуванні.

Результатом ініціативи має стати кардинальне оновлення вантажних вагонів за найближчі 10 років та додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік.

Щодо розв’язання проблем на ринку пасажирських вагонів, то, згідно з повідомленням, одним з варіантів може бути оновлення рухомого складу через часткове державне фінансування під державні гарантії.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомляли про програму оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, що передбачатиме виділення 3,288 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів та програму «Модернізація залізничної інфраструктури» на суму 1,179 млрд грн.

Читайте також