Новини, Укрзалізниця

Кравцов назвав терміни виходу Укрзалізниці на IPO

АТ «Укрзалізниця» хоче впродовж найближчих тижнів публічно оголосити про старт підготовки до виходу на IPO – першого публічного продажу частини акцій компанії, а сам процес може зайняти від одного до трьох років. Про це в коментарі УНІАН повідомив керівник компанії Євген Кравцов.

«У найближчі кілька тижнів ми зможемо публічно оголосити, що стартував процес підготовки до виходу на IPO. Більше того, закріпимо це в документі серйозного рівня, який зробить цей процес незворотнім», – сказав він.

Кравцов зазначив, що на першому етапі не буде втрати мажоритарного пакету акцій з боку держави.
Глава Укрзалізниці повідомив, що процес від моменту старту підготовки до моменту виходу на IPO може зайняти кілька років.

«Ми оцінюємо проміжок як щонайменше рік. Але найімовірніше в районі трьох років. Це доволі консервативний процес», – наголосив він.

Кравцов зазначив, що навіть початок підготовки до виходу на IPO є прекрасним механізмом реструктуризації компанії й оптимізації процесів.

«Це рішення (вилучення Укрзалізниці з переліку заборонених до приватизації підприємств. — ред.) відкриває двері для великих можливостей. По-перше, процес підготовки до IPO. Це прекрасний механізм реструктуризації компанії й оптимізації процесів. Якщо поглянути на приклад інших компаній, які проходили через процедуру IPO, то вони завжди підвищували свою ефективність, покращували управлінські процеси, підвищували якість послуг, а також знижували рівень корупції. Тому навіть сам процес підготовки, декларація виходу на IPO – це дуже великий плюс», – зазначив він.

Також, за словами Кравцова, IPO – це найбільш правильний й ефективний механізм залучення приватного капіталу.

«Це дає можливість залучити кошти за найвищою ставкою. Зокрема, ціни за акцію. Також це не створює ризиків, як у випадку з одним стратегічним інвестором, який може впливати на державну компанію.

Також IPO надає прозорий механізм контролю з боку власників міноритарних пакетів акцій», – наголосив він.  За словами Кравцова, Укрзалізниця розраховує після виходу на IPO залучити кілька мільярдів доларів інвестицій.

«Залежно від пакета може йтися від трьох до восьми мільярдів доларів», – наголосив він.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також