Новини, Перевезення

Контейнерні поїзди територією України перевезли майже вдвічі більше вантажів, ніж торік

За 5 місяців 2020 року в складі контейнерних поїздів територією України перевезено 109 440 ДФЕ, що майже вдвічі більше, ніж у 2019 році та становить 59% від загального обсягу перевезених контейнерів територією України. Наразі територією України на регулярній основі курсує 36 контейнерних поїздів. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час урочистих заходів з приводу зустрічі другого прямого контейнерного поїзда з Китаю сьогодні вранці в Києві.

“Усього за 5 місяців цього року територією України у складі контейнерних поїздів було перевезено у 2 рази більше вантажів, ніж за січень-травень 2019-го. Ми зацікавлені у збільшенні транзиту вантажів залізницею з Китаю до країн Західної Європи, включенні України до маршрутів Шовкового шляху та в прямому міжнародному сполучені КНР-Україна. І будемо розвивати контейнерні перевезення надалі. Не лише залізницею, а й іншими видами транспорту”, – зазначив міністр інфраструктури.

Для забезпечення зростання вищезазначених перевезень, за словами Владислава Криклія, Міністерство інфраструктури вже активно працює над запровадженням міжнародної електронної товарно-транспортної накладної та створенням цифрових транспортних коридорів. Це дозволить спростити документообіг під час перевезень та знизити фінансове навантаження на логістику.

Своєю чергою в Укрзалізниці зазначили, що зростанню обсягів перевезень сприяло й те, що АТ «Укрзалізниця» спільно з вантажоутворювальними підприємствами, експедиторськими компаніями й терміналами працює над укрупненням контейнерних вантажопотоків і організацією контейнерних поїздів для забезпечення регулярного сервісу.

«Зацікавленість учасників ринку таких послуг в маршрутизації контейнерних перевезень дозволяє вже сьогодні 60% контейнерів перевозити у складі контейнерних поїздів. Та ми впевнені, що цей показник буде зростати», – зауважив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За 5 місяців 2020 року залізничним транспортом територією України перевезено 185545 ДФЕ. Контейнерні перевезення складають 2,3 % у загальних обсягах перевезень вантажів залізничним транспортом, тоді як за відповідний період 2019 року – 1,77%.

Читайте також