Новини

Кейс Укрзалізниці у сфері державних закупівель став одним з найкращих у світі

Укрзалізниця увійшла у шорт-лист CIPS Excellence in Procurement Awards в номінації «Проєкт року у сфері державних закупівель». Про це повідомляє mind з посиланням на сайт конкурсу.

В описі проєкту конкурсанта йдеться про те, що дизельне пальне є основною статтею витрат УЗ, а це – понад $ 300 млн на рік. Завдяки застосуванню практик CIPS Corporate Excellence конкуренція в рамках тендеру збільшилася з 3-4 до 8-12 учасників, а націнка продавців постійно знижувалася. Уже 7 місяців поспіль Укрзалізниця здійснює закупівлі нижче від рівня гуртового ринку. За цей період УЗ заощадила $7,9 млн і планує досягти $11 млн економії протягом 2020 фінансового року.

Зазначимо, що Укрзалізниця стала першою державною компанією, яка подала заявку на участь і увійшла в шорт-лист CIPS Excellence in Procurement Awards.

Переможцем в номінації «Проєкт року у сфері державних закупівель» стала NHS England & NHS Improvement, яка бореться із гепатитом С. Завдяки проєкту компанії, понад 100 000 пацієнтів, інфікованих вірусом, вилікуються раніше.

Довідка: CIPS (The Chartered Institute of Procurement and Supply) – є міжнародне об’єднання професіоналів у сфері закупівель, логістики та ланцюгів постачання. CIPS розробляв стандарти закупівель для ООН, Світового банку, МВФ та інших великих міжнародних компаній. Організація щорічно проводить конкурс, де нагороджує найкращі кейси компаній у різних номінаціях.

Нагадаємо, цього року УЗ уперше уклала рамкову угоду щодо закупівлі дизпального. До торгів Перевізник допустив одразу 12 компаній. Заявлені спочатку обсяги становили 200 тис. тонн пального, а сума була така, як і на 2021 рік (4,8 млрд грн).

В УЗ переконані, що закупівля пального за рамковою угодою з постачальниками, механізм якої побудований на застосуванні котирувань Platts з врахуванням курсів валют, дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на постачання.

Читайте також