Карантин не вплине на кількість врожаю — експерт
Економіка, Новини

Карантин не вплине на кількість врожаю — експерт

Карантин суттєво не вплине на цьогорічний врожай, проте в Україні зменшаться обсяги валової аграрної продукції. Таку думку висловив голова союзу українського селянства Іван Томіч у коментарі для golos.ua.

Він зауважив, що більше чим карантин впливає економіка, а саме недостача оборотних коштів. Також не сприяє врожаю низька забезпеченість вологою по всій державі.  Тому зростання кількості врожаю чи швидкого розвитку аграрної промисловості на його думку очікувати не варто.

“Тут не буде дива. Це не той випадок, коли можна увімкнути станок чи запустити третю зміну. Структура посівних площ заздалегідь підготовлена учасниками. Додаткових ресурсів під час весняних робіт немає. В цілому, обсяги валової аграрної продукції в цьому році будуть менше. Через відсутність вологи не дуже переконлива ситуація з озимою пшеницею та й по іншим культурам. У тваринництві також буде зменшення обсягів виробництва, окрім курятини”, – спрогнозував Іван Томіч.

Зауважимо, раніше українська зернова асоціація заявляла, що очікує врожай зернових та олійних культур у 2020 році становитиме близько 92 млн тонн, що на 6 тонн менше, ніж у попередньому.

На минулому ж тижні уряд зняв обмеження з гуртової торгівлі насінням, пестицидами, агрохімікатами та садовими матеріалами, аби не зривати сезон посівних. Раніше обмеження ввели через карантин.

Читайте також