Ігор Петрашко: Підтримка локалізації – це абсолютно вірна стратегія
Новини, Економіка

Ігор Петрашко назвав 3 ключові напрямки для зростання економіки

Відновлення промисловості, розвиток аграрного сектору та залучення інвестицій – це три основні блоки, які зможуть стимулювати зростання економіки в Україні. Про це в ефірі 112 каналу заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

«Перше — це відновлення промислового потенціалу через прості деякі механізми, що забезпечить сотні робочих місць і великий ефект на всю економіку», – зазначив міністр.

За його словами, відновлення промисловості можливе через застосування принципу нецінових критеріїв (локалізації), доступу до фінансів і оновлення базових інфраструктурних речей (зокрема, локомотивів Укрзалізниці).

У другому напрямку, а саме в аграрному секторі, на думку міністра, важлива підтримка тваринництва (ВРХ), відновлення зрошення (особливо для південних регіонів) та запуск агрострахування.

«Страхування для аграріїв важливе, особливо зі зміною клімату, посухами. Продукту зараз немає, тому будемо пропонувати. Я впевнений, парламент нас підтримає щодо запуску інструменту, який дасть можливість для прогнозування аграріям», – наголосив він.

Третій важливий напрямок у баченні Ігоря Петрашка — залучення інвестицій, переміщення виробництв і частини логістичних ланцюгів з Китаю, Азії в Україну.

«Країна повинна залучати нові інвестиції. Потрібні ноу-хау, технології, потрібна інтеграція в міжнародні логістичні ланцюги», – запевнив міністр.

Зазначимо, що раніше Петрашко заявив, що підтримка локалізації в Україні не принесе жодних складнощів у відносини з міжнародними партнерами. Натомість, прем’єр-міністр Денис Шмигаль  переконаний, що ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроєкт про локалізацію не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу.

Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, він передбачає преференції під час державних закупівель із вимогою локалізації 25-40% із 2021 року із подальшим підвищенням ще на 15 п.п. з 2024 року.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також