Новини, Порти

Херсонський порт передали в концесію

Херсонський морський торговельний порт став першим портом, який офіційно передано в концесію. Про це написав міністр інфраструктури Владислав Криклій на своєму телеграм-каналі.

Згідно із заявою, компанія-концесіонер ТОВ “Рисоіл-Херсон” інвестує в розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн буде вкладено в місцеву інфраструктуру. Концесія укладена на 30 років, але вже у 2030-му концесіонер зобов’язується забезпечити обсяги перевалки вантажів порту на рівні не менше 1,36 млн тонн

“Збережені робочі місця, гідна оплата праці співробітників та безперервна діяльність порту. “Рисоіл-Херсон” зобов’язується збільшити до 80% частки вантажів, що прямують до порту з використанням залізничного, внутрішнього водного та інших видів транспорту, крім автомобільного”, – зазначив Криклій.

Концесіонер також проспівфінансує капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць на шляху до порту та новий майданчик для стоянки вантажівок на в’їзді до міста.

Криклій повідомив, що концесія порту Ольвія буде підписана найближчим часом, наступний на черзі порт Чорноморськ.

Нагадаємо, 21 січня 2020 року Мінінфраструктури ухвалило рішення надати майновий комплекс Херсонського морського торговельного порту в концесію компанії «Рісоіл–Херсон». 3 лютого 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд своїм рішенням зупинив дію наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП).

12 травня 2020 року Верховний Суд України ухвалив постанову про скасування ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва, таким чином завершивши судову тяганину й розблокувавши передачу порту в концесію.

Читайте також