Французька CMA CGM продала свою долю в контейнерному терміналі в Одесі
Новини, Новини бізнесу, Порти

Французька CMA CGM продала свою частку в контейнерному терміналі в Одесі

Французька транспортна компанія CMA CGM продала Terminal Link свою частку в Одеському контейнерному терміналі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційний сайт французької компанії.

Наприкінці 2019 року CMA CGM уклала договір з Terminal Link щодо продажу термінальних активів на суму 815 млн доларів. Мова йшла про такі термінали:

Odessa Terminal (Україна), CMA CGM PSA Lion Terminal (CPLT, Сінгапур), Kingston Freeport Terminal (Ямайка), Rotterdam World Gateway (Нідерланди), Qingdao Qianwan United Advance Container Terminal (Китай), Vietnam International Container Terminal, Ho Chi Minh City (В’єтнам), Laem Chabang International Terminal (Таїланд) й Umm Qasr Terminal (Ірак).

Тепер сторони офіційно закрили першу частину угоди (зокрема й по Одеському терміналу).

Terminal Link – це спільне підприємство, що утворене у 2013 році тією ж CMA CGM (51%) та китайською China Merchants Port (49%).

CMA CGM Group – третій за величиною контейнерний перевізник у світі зі штаб-квартирою у Марселі. До угоди контролював 50% акцій ТОВ “Бруклін-Київ Порт”. Останнє оперує причалами Хлібної гавані в Одесі з 1994 року, зокрема Odessa Terminal.

Odessa Terminal побудований у 2006 році та займає площу 10 гектарів. Основними партнерами терміналу є CMA CGM та COSCO SHIPPING.

Раніше ми писали, що у 2019 році китайська COSCO SHIPPING значно наростила свою присутність у Європі, зокрема придбавши через дочірню OceanRail Logistics 60% акцій грецького залізничного оператора Piraeus Europe Asia Rail Logistics (PEARL).

Читайте також