Омелян: Росіянам дали захопити український транзитний ринок
Новини, Події

Ексміністру інфраструктури Володимиру Омеляну обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання

25 червня відбулось судове засідання Вищого антикорупційного суду щодо обрання запобіжного заходу колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Суд частково задовольнив клопотання прокуратури, призначивши запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Прокуратура клопотала, аби Омеляну заборонили покидати населений пункт, де він проживає, без дозволу слідчого, а також здати закордонний паспорт. Проте суд частково задовольнив клопотання й зобов’язав Омеляна повідомляти слідчого про зміну проживання та здати закордонний паспорт.

При виході із зали суду ексміністр так прокоментував рішення суду:

“Наголошую, що це було колегіальне рішення уряду й ніякого рішення парламенту для цього було не потрібно. Ми зробили абсолютно правильну річ для дерегуляції, підвищення конкурентоздатності українських портів та запуску морської реформи. На жаль, НАБУ використовується нашими політичними опонентами, які випадково є при владі, як інструмент політичного тиску, і ми бачимо, що антикорупційний орган, який створювався з метою боротьби з топ-корупцією, перетворився на орган, який виконує будь-які політичні вказівки.

У цій справі не йдеться про корупцію взагалі, ми маємо парадокс, антикорупційний орган займається розслідуванням того, на що в нього немає компетенції. Оскільки немає політичної волі, немає сили розслідувати справу Єрмака й Коломойського, і багатьох інших друзів Зеленського, то попробують “поюзати” Омеляна”.

Нагадаємо, 20 червня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Ексчиновника підозрюють у тому, що через його рішення бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Мова йде про наказ, який, попри зауваження Міністерства фінансів, виданий у грудні 2017 року, щодо зменшення портових зборів на 20%.

За версією слідства, це призвело до того, що у 2018 році бюджет отримав 173,1 млн грн, замість запланованих 203 млн грн. У відомстві наголошують, що адміністративний збір є дохідною частиною державного бюджету, змінювати який має право виключно Верховна Рада України.

Читайте також