Через скорочення залізничних вантажних перевезень УЗ може втратити до 10% річного доходу — BRDO
Економіка, Новини, Укрзалізниця

Через скорочення залізничних вантажних перевезень УЗ може втратити до 10% річного доходу — BRDO

В офісі ефективного регулювання (BRDO) оприлюднили оцінку впливу кризи на сектори економіки. Прогноз для транспортної сфери невтішний.

За прогнозом, через зниження попиту й виробництва, усі види транспорту втрачають обсяги перевезень і, як наслідок, дохід. Так, аналітики очікують втрати УЗ до 10% річного доходу, а з урахуванням девальвації гривні, то 20-25% доходу.

“За найскромнішими підрахунками, втрати через скорочення залізничних вантажних перевезень складуть приблизно 10 млрд грн за рік – приблизно 10% від річного доходу Укрзалізниці. З, урахуванням девальвації гривні, у валютному еквіваленті це падіння на 20-25% від доходу. Потрібно пам’ятати, що пальне й нові локомотиви, вагони купують за долари, що ставить під сумнів можливості закупівлі й ремонту залізничних шляхів і рухомого складу”, – говориться в тексті.

При цьому експерти зазначають, що пасажирські перевезення й до кризи були збитковими, тому їхнє скорочення на прибутку компанії не позначиться.

Також внаслідок переформатування світового ринку, що змінить напрямок експортних потоків, очікується “перерва” у роботі портів. За прогнозом, це призведе до падіння перевалки на 15-20% і перегляді ліній морського транспорту.

Зауважимо, що Офіс ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується Європейським Союзом в межах проєкту FORBIZ та Ініціативи EU4Business. Головою офісу є вже колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Нагадаємо, раніше економісти Goldman Sachs Group Inc. та Morgan Stanley оголосили про початок світової кризи. За їхнім прогнозом спад буде не таким болючим, як у 2008 році. За розрахунками, очікуване зростання світового ВВП становитиме від 0,9% до 1,25%. Тоді як у 2008 році світова економіка впала на 0,8%.

 

Читайте також