Новини, Укрзалізниця

Через рішення суду УЗ може повторно виплатити 198 млн грн боргу Донецької залізниці перед банком Януковича

Господарський суд Донецької області задовольнив заяву ТОВ “Фінансова компанія Горизонт” щодо зміни боржника — з ДП “Донецька залізниця” на АТ “Укрзалізниця”. Мова йде про борг 7 млн доларів (198 млн грн за поточним курсом), але іронія в тому, що УЗ його вже виплачувала попереднику фінансової установи.

З оприлюдненої в реєстрі судових рішень ухвали відомо, що наприкінці 2013 року ДП “Донецька залізниця” взяла кредит на 7,7 млн доларів у “Всеукраїнському банку розвитку” (власник Олександр Янукович — син колишнього президента).

У 2016 році господарський суд Донецької області видав наказ про примусове стягнення 7 млн доларів боргу з УЗ на користь банку. Проте Перевізник успішно оскаржив це рішення суду в судах вищої інстанції (а саме заміну боржника в наказі з “Донецька залізниця” на ПАТ “Укрзалізниця”), але гроші назад не отримав.

Річ у тому, що на той час банк перебував у ліквідації й Фонд гарантування вкладів включив УЗ до 8-ої черги очікування.

Водночас у 2019 році банк поновив розгляд справи, а також наново отримав судовий наказ про стягнення боргу з УЗ. Уже у 2020 році суд змінив стягувача на ТОВ “ФК Горизонт”. Останнє звернулося до суду аби знову змінити боржника на Укрзалізницю.  Остання заперечувала, адже це призведе до повторного списання боргу.

Так, за інформацією юристів УЗ, активів банку не вистачить, аби дійти до 8-черги. Відтак наразі фактично УЗ вже виконала наказ, про який йде мова. Адже є вірогідність, що гроші назад не повернуть, а отже, з УЗ можуть стягнути повторно один й той самий борг.

Суд же визнав твердження, що УЗ вже заплатила борг помилковим, адже вона претендує на його повернення й немає жодного доказу, що вона не отримає свої кошти назад. Таким чином суд задовільнив заяву ТОВ “ФК Горизонт” та змінив боржника у наказі щодо списання боргу, на ПАТ “Укрзалізниця”.

Нагадаємо, раніше Господарський суд Донецької області зобов’язав УЗ погасити частину боргів “Донецької залізниці” перед Сбербанком на 68 млн доларів.

Також цього ж літа господарський суд столиці ухвалив чотири рішення, в яких задовольнив позов VR Global Partners, L.P. (Кайманові острови) щодо стягнення з УЗ 57,9 млн доларів боргу. Цей же суд у серпні  задовольнив позов ПУМБ до Укрзалізниці щодо стягнення 21,988 млн доларів заборгованості “Донецької залізниці” за трьома кредитними договорами 2013 року.

Читайте також