Укрзалізниця впровадить новітні 3d технології у процес ремонту вагонів
Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Через ініціативу МІУ щодо обмеження терміну експлуатації вагонів УЗ втратить близько 6 тис. вагонів

У разі набуття чинності наказу Міністерства інфраструктури “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті” Укрзалізниця втратить близько 6 тис. вантажних вагонів.

Про це на пресконференції повідомив начальник компанії Володимир Жмак, хоча й зауважив, що Перевізник таку ініціативу підтримує.

“Ми вітаємо цю ініціативу та підтримаємо. Тому що вагони, які вичерпали строк експлуатації завдають величезних збитків нашим дорогам: через аварії й те, що вони зношують нашу колію. Звісно, це завдасть певних незручностей власникам вагонів, УЗ теж входить у перелік власників. У нас внаслідок такого рішення вийде з експлуатації 5-6 тис. вагонів. Проте для цього ми й запускаємо програму модернізації наших вагонів, бо в деякі вагони ми не можемо вантажити щебінь, тому що він висипається”.

За словами голови правління, уже наступного року планується виробити 4 200 нових вантажних вагонів, а капітально відремонтувати приблизно 15-20 тис. вагонів. Водночас виконати роботи мають власні заводи УЗ.

Нагадаємо, цьогоріч за перші три квартали на УЗ відремонтували 9 902 вантажні вагони. Загалом  у поточному році в Україні було вироблено 2 424 вантажні вагони.

Читайте також