Новини, Перевезення

За 5 років врожай зерна в Україні буде 113 млн тонн — прогноз УЗА

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов спрогнозував, що за 5 років урожай зерна в Україні досягне 113 млн тонн. Про це він заявив під час круглого столу, який провела Укрзалізниця для бізнесу.

“Ми зараз вирощуємо 98 мільйонів тонн зерна, а за нашими прогнозами, за 5 років це буде вже 113 млн тонн зерна. При цьому внутрішнє споживання падає, тому ми будемо більше й більше експортувати”, – заявив він, відповідаючи про співпрацю аграріїв й перевізника.

Водночас, він зауважив, що 70% зерна, що йде на експорт — транспортується залізницею. Очікування на поточний маркетинговий рік (до 1 липня) за сезон 60 млн тонн експортованого зерна.

Нагадаємо, раніше Микола Горбачьов у авторській колонці для Rail.insider розповів докладно про проблеми та очікування аграріїв від Укрзалізниці.

Зокрема, на його думку, Укрзалізниця має вирішити проблему дефіциту тяги, завдяки допуску приватної тяги до залізничної інфраструктури, зрівняти тарифи, скасувати малодіяльні станції (компенсувати їхню підтримку шляхом скасування податку на землю для Перевізника) тощо.

Читайте також