Новини, Укрзалізниця

УЗ планує делегувати закупівлю окремих категорій стандартизованих товарів ДП «Професійні закупівлі»

Укрзалізниця збирається незабаром підписати угоду з централізованою закупівельною організацією (ЦЗО) – ДП «Професійні закупівлі», що здійснює процедури закупівель товарів і послуг в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі». Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило, інформує пресслужба компанії.

Кивгило зазначив, що співпраця з цією організацією дозволить Укрзалізниці розвантажити тендерні комітети, заощадити кошти та знизити репутаційні ризики. За його словами, ДП «Професійні закупівлі» здійснює закупівлі товарів і послуг для будь-якого замовника, і бере на себе юридичну відповідальність за проведення процедур.

Наразі Укрзалізниця як пілотний проєкт планує передати до ЦЗО закупівлю певної частини окремих стандартизованих товарів, таких як офісний папір, комп’ютерна техніка, побутова хімія тощо.

«Стратегічні для Укрзалізниці закупівлі, пов’язані, зокрема, з будівництвом чи ремонтом об’єктів залізничної інфраструктури та рухомого складу, до ЦЗО не перейдуть. Їх і надалі товариство закуповуватиме своїми силами. На початковому етапі ми прагнемо на конкретних замовленнях побачити ефективність співпраці з цією спеціалізованою державною організацією», — зауважив Кивгило.

Він також додав, що ЦЗО працює впродовж двох років, і за цей час вже підтвердила свою ефективність. Наприклад, торік ця державна організація закуповувала для своїх замовників комп’ютерну техніку на 9% дешевше, ніж вона коштує на ринку. Тож навіть враховуючи винагороду організації за проведення тендерів у розмірі до 3% від суми кінцевих торгів, такі закупівлі досить ефективні.

«Маючи сьогодні таку юридичну можливість, ми спробуємо нею скористатися для організації наших закупівель. Головними перевагами співпраці вважаємо економію коштів, розвантаження тендерних комітетів та зниження репутаційних ризиків. Ми хочемо, аби громадськість бачила зацікавленість компанії делегувати незалежним експертам наші закупівлі», – зазначив Кивгило.

У пресслужбі УЗ також нагадали, що Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, що визначена Кабінетом Міністрів України як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) та Постанови КМУ “Про реалізацію пілотного проєкту з організації діяльності централізованої закупівельної організації”. ЦЗО набуває усіх прав та обов’язків замовників, що визначені Законом, та несе відповідальність згідно із законами України.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.

Відкритість у наданні даних з інформаційних систем УЗ

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.