Економіка, Новини

В Україні підписали Меморандум щодо граничних обсягів експорту зерна на 2019/20 МР

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та учасники зернового ринку 3 жовтня підписали Меморандум про взаєморозуміння задля узгодження балансових характеристик зернового ринку в 2019/20 МР з метою організації забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень. Про це повідомляє АПК-Інформ.

Однак, як зазначається, цьогоріч він був підписаний без додатку, у якому зазвичай і вказані ті обсяги зерна, як продовольчого, так і фуражного, які можуть бути відвантажені з країни.

Як пояснив АПК-Інформ один з підписантів вказаного меморандуму, це пов’язано з тим, що експортери зерна запевнили Мінекономіки, що із забезпеченням зерна в Україні все добре. Зокрема, за їхніми прогнозами, обсяги відвантажень пшениці у цьому сезоні можуть становити 20 млн тонн, а у міністерстві цей показник менше 18 млн тонн.

«Саме через недосягнення компромісу, а також через проблему з об’єктивною оцінкою якості зерна за класами і було вирішено підписати Меморандум без додатку. Але у ст. 3 документа чітко вказано, що міністерство щотижнево буде інформувати учасників ринку про експортовані обсяги зерна та щомісяця сторони будуть зустрічатися для обговорення наближення критичних можливостей експорту зернових», – пояснив він.

На думку спікера, ті 2 млн тонн розбіжності в зернових балансах Мінекономіки та експортерів є дуже хорошим інструментом для тиску на ціни на зерно.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.

Вартість послуг УЗ з перевезення вантажів.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.