Новини, Укрзалізниця

В УЗ пообіцяли запустити контейнерний поїзд Одеса-Порт-Кишинів

Запуск міжнародного контейнерного поїзда за маршрутом Одеса-Порт—Кишинів планується у найближчій перспективі. Про це стало відомо під час ХІІІ Міжнародного Чорноморського контейнерного саміту, повідомляє медіацентр “Магістраль”.

Зокрема, як зазначається, також заплановано запуск ще трьох міжнародних маршрутів контейнерних поїздів: Китай—Європа, Польща—Україна, Німеччина—Україна.

“Учасники заходу обговорили перспективи розвитку контейнерного ринку, створення сприятливих умов для руху контейнерних потоків у регіоні, особливості конкурентної боротьби на ринку термінальних послуг та інші актуальні питання. У заході взяли участь кращі спеціалісти контейнерної логістики з України, Грузії, Румунії, Болгарії та Туреччини, зокрема керівники транспортних компаній, перевізники, оператори терміналів, лінійні агенти та експедитори”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, в. о. заступника директора з логістики та роботи з поромами регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Іван Ємець зазначив, що обсяги перевезень контейнерними поїздами постійно збільшуються. Окрім того, він повідомив, що для збільшення обсягів перевезень, пришвидшення термінів доставки і схоронності вантажів у контейнерах АТ «Укрзалізниця» організувало низку контейнерних поїздів і поїздів комбінованого транспорту у напрямках міжнародних транспортних коридорів: «Вікінг», «ZUBR», у перспективі — Китай—країни ЄС, Польща—Іран.

“У 2019 р. було організовано курсування: двох поїздів у міжнародному сполученні за маршрутом Білорусь—Україна—Румунія і за маршрутом Україна (Нижньодніпровськ-Вузол)—Польща, транзитного поїзда за маршрутом Череповець ІІ—Ізов (експорт), нового контейнерного поїзда Containerships train за маршрутом Драугісте—Бровари. Крім того, з 9 вересня цього року АТ «Укрзалізниця» організувало курсування контейнерних поїздів зі станції Чорноморськ-Порт до Балина, Гнівані та Старокостянтиніва ІІ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Чорноморський контейнерний ринок до кризи 2008 р. зростав найшвидшими темпами у світі — до 40 % на рік. Сьогодні він не тільки відновився, а й перевершив попередні досягнення.

Читайте також: “Високошвидкісні магістралі” та “Українсько-Арабська ділова рада” підписали меморандум щодо просування проєкту ВШМ “Китай-Україна-ЄС”

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.