Інфраструктура, Новини

Верховна Рада ухвалила закон про режим спільного транзиту з ЄС

Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт № 1082 “Про режим спільного транзиту і введення національної електронної транзитної системи”. За ухвалення закону проголосували 333 народні депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів, повідомляє Rail.insider.

“Прийняття Закону дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через всі кордони Договірних сторін Конвенції про процедуру спільного транзиту без затримок”, – йдеться у пояснювальній записці до закону.

Як зазначається, Україна отримає в режимі реального часу обмін митною інформацією з 35 країнами європейського регіону та підвищить ефективність використання системи аналізу ризиків.

Окрім того, ухвалення проєкту закону обґрунтовується необхідністю імплементації в національне законодавство України положень Конвенції про процедуру загального транзиту і Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі товарами.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.