Новини, Укрзалізниця

УЗ боротиметься з крадіжками рейок за допомогою дронів за 2 млн грн

АТ “Укрзалізниця” оголосила тендер на закупівлю двох комплектів безпілотних авіаційних комплексів (двох дронів з усіма комплектуючими). За це запропоновано трохи більше 2 млн грн. Про це свідчать дані на платформі Prozorro, повідомляє UBR.

“За допомогою апаратів компанія має намір збирати інформацію про ситуацію на об’єктах, контролювати роботу своїх співробітників, відлякувати злочинців (у 2017-му компанія втратила на крадіжках 44 млн грн; часто злочинці крадуть рейки), запобігати надзвичайним ситуаціям і відстежувати погоду на тих чи інших ділянках”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, дрони не повинні перевищувати габарити в 120х35х30 см, щоб їх можна було легко переносити або перевозити в легкових автомобілях. Вони мають бути оснащені парашутами для аварійних посадок і бути легкими в експлуатації, не вимагаючи при цьому спеціальних навичок та інструментів. Також пристрої повинні йти з гарантією на 6 місяців.

“Про плани Укрзалізниці контролювати свої склади та інфраструктуру з повітря стало відомо ще на початку лютого 2019 го. Тоді компанія заявляла про використання коптеров на 68 полігонах (на їх території відбувається майже 95% крадіжок на магістралях). На весь проект сумарно планували витратити 9 млн грн”, – додає UBR.

Повідомляється, що відповідний аукціон відбудеться 30 вересня.

Читайте також: ФЕД” розробляє варіанти конструкцій захисних пристосувань від крадіжки внутрішніх частин повітророзподільників. 

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovationФорум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.