Новини, Укрзалізниця

Криклій: Запустити приватну тягу на залізницю планується до кінця року

Міністерство інфраструктури України планує запустити пілотний проєкт із допуску приватної тяги на залізницю для здійснення вантажних перевезень до кінця цього року. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій журналістам 12 вересня, інформує “Економічна правда”.

“У нас є амбіційна мета – до кінця року пілотно запустити приватну тягу і всіх здивувати. А вже з масштабним (проєктом – ред.) по всій Україні рухатимемося більш помірковано, щоб не “вбити” Укрзалізницю і щоб не виявилося, що найприбутковіші напрямки забрали під себе якісь великі приватні корпорації”, – сказав Криклій.

Водночас він підкреслив, що вважає позитивним рішенням запустити приватну тягу, оскільки УЗ в останні роки не здатна забезпечувати себе необхідною кількістю рухомого складу.

“Це будуть вантажні перевезення. Про ділянки я поки не скажу, оскільки є кілька можливих варіантів”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, в Укрзалізниці заявили про відсутність нормативно-правового акта, який би дозволяв виїзд приватного магістрального локомотива на колії УЗ.

Водночас Віталій Олійник, старший менеджер з логістики ТОВ “Феррекспо”, зазначив, що нормативна технічна документація не забороняє, щоб приватна тяга вийшла на шляхи загального користування.

Раніше Директор департаменту стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, розповів, що треба зробити, щоб приватна тяга вийшла на  залізну дорогу України.

Читайте також: Олександр Кава: Запуск приватної тяги призведе до знищення пасажирських приміських і далеких перевезень

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.