Міжнародні новини, Новини

Французька залізниця готується до випробувань безпілотного магістрального електровоза

На локомотивобудівний завод компанії Alstom в Бельфорі (Франція) прибув чотиривісний електровоз сімейства Prima серії BB 27000, який в найближчі два місяці буде підготовлений до роботи в безпілотному режимі. Про це повідомляє журнал “Железные дороги мира”.

Як зазначається, Національне товариство залізниць Франції (SNCF) до кінця цього року має намір запустити поїздки електровоза зі швидкістю до 60 км/год на замкнутому випробувальному шляху заводу.

“У рамках підготовки до випробувань локомотив обладнають камерами для експлуатації в денний і нічний час, двома бортовими комп’ютерами, до яких потрібно підключити приблизно 600 кабелів для під’єднання різних бортових пристроїв. В кінці 2020 року планується приступити до експлуатаційних випробувань на мережі SNCF в східній частині Франції”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що автоматичне управління локомотивом буде здійснюватися під наглядом машиніста. Всього до завершення дослідної програми в 2023 року передбачено виконати 12 циклів випробувань і за їхніми результатами визначити, які функції необхідно реалізувати для підвищення рівня автоматизації управління локомотивом.

“У січні 2018 р були утворені два консорціуми на чолі з SNCF і державним дослідним інститутом Railenium, а також за участю провідних компаній залізничної промисловості для реалізації проєктів створення безпілотних вантажних і пасажирських регіональних поїздів в період до 2023 року”, – додають у журналі.

Бюджет проєкту – 57 млн євро, він сформований з коштів SNCF (30%), держави (30%) і промислових партнерів (40%).

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.