Новини, Укрзалізниця

З липня цього року в ProZorro.Продажі зросла вартість послуги з використання вагона-зерновоза УЗ

У новому МР на аукціонах ProZorro.Продажі ринок пропонує за вагон-зерновоз Укрзалізниці ціну за групові відправки на 51% більшу від базової ставки та на 6% вищу — за маршрутні. Про це повідомляє пресслужба АТ “Укрзалізниця”.

Як зазначається, під час аукціонів, що відбулися від початку нового маркетингового періоду при стартовій ціні 1117 грн за використання вагона-зерновоза учасники електронних торгів запропонували в середньому ставку у розмірі 2219 грн за групові відправки та ставку в розмірі 1193 грн за маршрутні відправки.

“Формування ринкової ціни на послугу з використання рухомого складу компанії в електронній торговій системі ProZorro.Продажі позитивно вплинуло на дохідну частину компанії від продажу послуги. Так, з грудня 2018-го до серпня 2019 року доходи Укрзалізниці від продажу послуг з використання вагонів-зерновозів через ProZorro.Продажі, порівнюючи з базовою ставкою зросли на 58 %”, – зазначили у пресслужбі.

Повідомляється, що на електронні торги Укрзалізниця виставляє близько 30% від загального добового навантаження зерновозів компанії.

“З початку нового маркетингового року Укрзалізниця реалізувала через ProZorro.Продажі послугу з використання понад 2,2 тис. вагонів-зерновозів, а впродовж грудня 2018 року — серпня 2019 року — більш як 16,7 тис. зерновозів”, – додали у пресслужбі.

За словами голови правління АТ “Укрзалізниця” Євгена Кравцова, для перевезення зернових Укрзалізниця і надалі пропонуватиме клієнтам послугу з використання вагонів-зерновозів в електронній системі ProZorro.

«Ми встановлюємо додаткову плату за гарантовану графікову відправку в обсязі 20% від вартості перевезення. Найближчим часом ми не очікуємо значної кількості графікових відправок, у зв’язку з чим щонайменше 10 із 15 маршрутів виставлятимемо на аукціони в ProZorro», — повідомив Євген Кравцов.

За його словами, це дозволить не лише максимально ефективно забезпечити перевезення нового врожаю, а й прозоро та справедливо розподілити парк рухомого складу Укрзалізниці серед усіх учасників ринку.

“Наша мета — максимально налагодити механізм, коли всі продажі, весь розподіл маршрутних відправок Укрзалізниці здійснюватиметься або через графікові відправки, або через ProZorro”, — зазначив Євген Кравцов.

Нагадаємо, голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов повідомив, що з 15 графікових маршрутів відправлень зерна 10 компанія виставлятиме на Prozorro.

Читайте також: Кравцов: УЗ реформує систему закупівель та здійснить перевірки

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.