Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця залучила кредит ЄБРР на 100 млн дол.

АТ “Укрзалізниця” і Європейський банк реконструкції та розвитку підписали рамкову угоду про виділення УЗ кредиту на 100 млн дол. Кінцевий термін погашення кредиту — 2024 рік зі ставкою 7.292% річних. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Як зазначається, 70% із залучених 100 млн дол. США буде спрямовано на модернізацію залізничної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів TEN-T. Ще 30% коштів УЗ спрямує на оновлення засобів диспетчерської сигналізації і зв’язку, а також на удосконалення системи контролю залізничного трафіку.

У Мінінфраструктури зазначають, що незабаром УЗ та ЄБРР планують погодити план імплементації угоди, яким буде визначено повний перелік проєктів модернізації.

«Укрзалізниця залучає від ЄБРР 100 млн дол. США за найнижчою за 8 років ставкою. Ми не тільки декларуємо принципи вільної конкуренції та відкритості, найближчим часом ми розпочнемо активне реформування у сфері залізничних перевезень та безпосередньо на Укрзалізниці. Співпраця з ЄБРР є сигналом для інших міжнародних партнерів, з якими ми готові разом втілювати реформи у життя», – сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами голови правління АТ “Укрзалізниця”, завдяки цим заходам УЗ вдасться залучити додаткові транзитні вантажі, зменшити час проходження їх територією України і збільшити фінансові надходження компанії.

“Закупівля матеріалів проводитиметься за правилами ЄБРР. Це гарантує, що процес буде максимально прозорим. Учасниками тендеру можуть бути як резиденти України, так і нерезиденти України. Це дасть можливість залучити до закупівлі широке коло учасників. Усі роботи ми плануємо виконати у 2020 році своїми силами, для цього у нас є і людські, і технічні ресурси”, — сказав Кравцов.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує почати закупівлю люкових піввагонів в рамках кредиту ЄБРР вже в поточному році. До кінця 2019 року планується закупити 2 тис. піввагонів, а в 2020 – ще 3 тисячі. 

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovationФорум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.