Економіка, Новини

Експерт про формування стратегічного запасу пального Укрзалізницею: Уряд має втрутитися

Кабінет Міністрів має втрутитися у ситуацію з пальним для АТ «Укрзалізниця». Про це у коментарі Rail.insider повідомив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Я думаю, що має бути якесь доручення уряду про те, що якщо вони самі (менеджмент Укрзалізниці, – ред.) не розуміють, наскільки це важливо, то, можливо, хоча б уряд їм нагадає про це й змусить їх якось змінити свої пріоритети, тому що це дійсно дуже потрібно», – прокоментував Куюн потребу формування стратегічного запасу пального.

Водночас експерт зауважив, що відкритим залишається питання фінансування такого запасу.

«Пальне на ринку є. Закуповувати залізниця вміє. Ми про цей запас говоримо останні два-три роки. Не може стратегічне підприємство, на якому тримається все – і промисловість, і обороноздатність країни, – їздити, як кажуть, на парах з пустими баками. Тому тема не нова і актуальна сьогодні як ніколи. Ми ставили це запитання менеджменту Укрзалізниці неодноразово… І була відповідь, що немає грошей. І справді, будь-який запас – це завжди справа дуже фінансово-вимоглива й тому тут питання в тому, чи знайдуть вони гроші, чи є у них ці гроші», – сказав він.

Куюн також зауважив, що у разі, якщо не буде фінансування на стратегічний запас пального, доведеться працювати «з коліс».

«Будуть купувати, як зараз купують, так, щоб працювати “з коліс”, як вони зараз працюють. У них є там невеличний запас на 5-6 днів, тиждень. Ось вони так і продовжують працювати. Але чим це небезпечно? Будь-яка дестабілізація, наприклад, постачальник підвів чи ще якісь проблеми, і дуже великий ризик того, що залізниця може зупинитися, як вона майже не зупинилася цього тижня, коли просто були заблоковані тендери на проведення закупівель і вони вже не змогли замовчувати те, що в них вже немає пального. Деякі станції, за моїми даними, взагалі зупинилися, бо не було на чому виїжджати», – зазначив директор консалтингової групи «А-95».

Нагадаємо, що вчора  міністр інфраструктури Володимир Омелян під час спільного брифінгу з представником Президента у Кабінеті Міністрів Андрієм Герусом заявив про те, що Укрзалізниця має змогу забезпечити достатню кількість тягового та вантажного рухомого складу для виконання перевезень нафтопродуктів. Також Укрзалізниця сформує незнижуваний стратегічний запас дизельного пального.