Новини, Рухомий склад

Щоб закрити потребу в електричній тязі, УЗ треба придбати приблизно 130 електровозів змінного струму та майже 65 електровозів постійного струму

Щоб закрити потребу в електричній тязі, Укрзалізниці знадобиться до 2025 р. придбати приблизно 130 електровозів змінного струму та майже 65 електровозів постійного струму, повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, передає Магістраль.

Також, зазначив Саболевський,  розглядається питання придбання легких 4-вісних двосистемних локомотивів, які можуть використовуватися для контейнерних поїздів (загальною масою до 2 тис. т) і для пасажирських поїздів.

За словами Саболевського, зараз тривають переговори з можливими постачальниками електровозів. Основними претендентами є Alstom (Франція), CRRC (Китай) та Bombardier (Німеччина). Головна перевага цих виробників у тому, що вони мають готові моделі електровозів для колії 1520 мм. Решта виробників потребує декілька років для того, щоб такі моделі розробити.

Головним критерієм вибору постачальника є загальна вартість електровоза на його життєвому циклі. Вона містить три основні компоненти: початкову ціну електровоза, вартість його обслуговування і умови фінансування проекту. Крім того, для Укрзалізниці, як і у випадку з тепловозами, обов’язковою умовою є локалізація виробництва в Україні.

Нагадаємо, що раніше Саболевський заявив, що  оновлення парку тепловозів у наступні роки коштує більше 13 млрд грн. Зокрема, ці кошти потрібні на придбання 40 тепловозів ТЕ33АС — 5,2 млрд грн, капремонт 60 тепловозів 2ТЕ116 — 1,5 млрд грн, поточний ремонт локомотивів — 2,4 млрд грн та відновлення й ремонт маневрових локомотивів — 4,4 млрд грн.

Раніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк заявив, що Укрзалізниця має до 2025 року отримати 110 локомотивів з тяговим електродвигуном французької машинобудівної компанії Alstom. Пізніше з’явилася інформація про те, що Alstom офіційно запропонувала КВБЗ як партнера для організації складання електровозів в Україні.