Інфраструктура, Без категорії

Проект відновлення залізничного сполучення між Хировом та Перемишлем отримав ґрант ЄС

Спільний україно-польський проект “Лінія 102 отримав ґрант Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна у розмірі 53,8 тис. євро для популяризації як привабливого туристичного об’єкта частини Першої угорсько-галицької залізниці  – залізничної гілки європейського стандарту 1435 мм між українським Хировом та польським Перемишлем, повідомляє zaxid.net.

«Проект спрямований на популяризацію “Лінії 102”, а точніше частини Першої угорсько-галицької залізниці як привабливого туристичного об’єкта», – розповів заступник голови правління ГО «Linia102.ua» Віктор Гальчинський.

За його словами, у межах ґранту запланували розробити туристичні маршрути пам’ятками довкола лінії у Перемиському повіті Польщі та Старосамбірському районі Львівщини, встановити туристичне ознакування об’єктів культурної спадщини залізниці, проводити конференції щодо розвитку туризму в районі лінії, розробити стратегію залізничного туризму в регіоні та організувати спільні поїздки лінією для української та польської молоді – перш за все студентів PWSW та Львівської філії Дніпровського університету залізничного транспорту. Детальніший план заходів мають оприлюднити згодом.

“Польська сторона в особі Мінінфраструктури виділила 40 млн злотих на ремонт, а точніше, повну перебудову траси Перемишль-Нижанковичі-Держкордон за умови, що українська сторона підтверить можливість прийому поїздів та організацію сполучення з Нижанкович до інших міст регіону. З українського боку маршрут Перемишль-Нижанковичі внесений до пріоритетних завдань Національної транспортної стратегії України на найближчий час”, – зазначив Гальчинський.

Довідка:

“Лінія 102” – це україно-польська громадська організація, мета якої відновити залізничну гілку, що сполучає українське містечко Хирів (Львівська обл.) із Перемишлем у Польщі.