Укрзалізниця відновить роботу 53-х малодіяльних станцій
Новини, Перевезення

Укрзалізниця відновить роботу 53-х малодіяльних станцій

З переліку малодіяльних станцій вийде 53 станції. Про це повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев під час селекторної наради у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Ми завжди готові йти на зустріч, проте ми хочемо бачити, що підприємства і місцева влада також шукають варіанти як зменшити свої видатки та підвищити ефективність роботи. Ми зацікавлені у тому, щоб максимально сконцентрувати перевезення на залізниці», – наголосив Рязанцев.

За словами директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Андрія Мірошнікова, на сьогодні, до переліку малодіяльних входить близько 300 залізничних станцій.

«Відповідно до законодавства регіональні філії АТ «Укрзалізниця» зверталися до місцевих органів влади з пропозицією погодити закриття малодіяльних станцій, або розв’язати питання відшкодування втрат пов’язаних з обслуговуванням малодіяльних об’єктів інфраструктури. Загалом отримали 9 погоджень на закриття. Деякі органи місцевого самоврядування запросили розрахунок витрат, але жодної пропозиції щодо можливого відшкодування або іншого конструктивного розв’язання проблеми не надійшло. Більш того, ми маємо витрати по цим станціям пов’язані з податком на землю, який сплачується у місцеві бюджети», – констатував він.

В УЗ зазначають, що найефективнішим механізмом повернення малодіяльних станцій до нормальної роботи, є збільшення обсягів перевезення завдяки спільній роботі місцевих органів влади, територіальних громад та бізнесу.

Під час наради також обговорювалась можливість компенсації збитків Укрзалізниці від діяльності станцій коштом місцевих бюджетів чи коштів місцевого бізнесу.

«Одним з таких механізмів може стати повернення Укрзалізниці сплаченого до місцевих бюджетів земельного податку на землі, на яких розташована малодіяльна станція, або збільшення відшкодування за перевезення пільгових категорій пасажирів»- вважають в УЗ.

Сторони дійшли згоди спільно опрацювати це питання й провести детальні економічні розрахунки компенсаційних механізмів.

Опитування

Оперативність узгодження заявки та простота процедури для організації маршрутної відправки зерна.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.