Інфраструктура, Новини

МІУ має намір розвантажити дороги завдяки річковим і залізничним перевезенням

У 2020 році Міністерство інфраструктури планує розкрити потенціал річкових перевезень і максимально розвантажити автошляхи. Про це заявив очільник МІУ Владислав Криклій під час Стратегічної зустрічі «Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування», повідомляє пресслужба міністерства.

«Рекордне фінансування дорожнього будівництва у 2020 році дозволить відновити рекордну кількість кілометрів. Але ми повинні не тільки будувати й ремонтувати, а й захищати дороги. Тоді кошти платників ми будемо витрачати на створення нової інфраструктури, а не на постійне латання старої. Починаємо розвантаження доріг. У 2020 році плануємо розкрити потенціал річкових перевезень і максимально розвантажити автошляхи», – заявив Владислав Криклій.

Очільник міністерства повідомив, що 1 млн тонн вантажів, перевезених річкою, зменшує витрати на ремонт доріг на 1 млрд гривень упродовж 4 років.

«У 2019  річкові перевезення зросли на 20%. Цьогоріч плануємо покращити показники річкових перевезень 2019 року. У цьому нам допоможе підтримка народних депутатів і ухвалення закону про внутрішні водні шляхи. Також ремонтуємо шлюзи Дніпровського каскаду, що дозволить переорієнтувати на річку додаткових 3 млн тонн експортних вантажів, та реалізовуємо проєкт Е-40, який  дозволяє залучити 5-7 млн тонн транзитних вантажів”, – сказав він.

Водночас МІУ збільшуватиме вантажопотік на Укрзалізниці.

“Цього року ми модернізуємо інфраструктуру припортових залізничних станцій, що дозволить перевезти залізницею експортних вантажів на 46 млн тонн більше, а значить на дорогах буде 46 млн тонн менше. Тож, прибравши мільйони тонн вантажів з дороги, зекономимо мільярди державних коштів”, – наголосив Владислав Криклій.

Опитування

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.