Новини, Укрзалізниця

Темпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, – Андрій Рязанцев

Директор з розвитку бізнесу АТ “Укрзалізниця” Андрій Рязанцев зазначив, що завдяки налагодженому діалогу та співпраці з клієнтами, ініціативам Укрзалізниці реалізованим спільно з профільними асоціаціями та учасниками ринку, можна виділити ряд позитивних змін.

Андрій Рязанцев зазначив, що темпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю.  Максимально динамічно ростуть перевезення на експорт.

“У 2019 році подолано відмітки перевезень у 4 млн т на місяць та 40 млн т на рік. Найкращі результати часів незалежності. Маршрутизація оптимізувала операційну модель УЗ, а дерегуляція привела до насичення ринку зерновозами та оновлення парку завдяки інвестиційній привабливості для приватного капіталу. Маршрутизація дала поштовх ринку до інвестування у елеватори та оптимізувала операційну модель УЗ”, – зазначив він.

Темпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій РязанцевТемпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій РязанцевТемпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій Рязанцев

Водночас директор з розвитку бізнесу застеріг, що подальше збільшення парку зерновозів утворюватиме ризики зростання кількості «складів на колесах», що загрожуватиме пропускній здатності інфраструктури та конвенціями.

“Покращення планування поступово максимізує ефективність використання наявних тягових ресурсів Укрзалізниці та операційну ефективність інших учасників ринку. […] Вихід на ритмічне перевезення зернових 12 місяців на рік може дати збільшення перевезень до 60 млн т на рік існуючим тяговим та вагонним парком. Різниця у вартості перевезень у періоди міжсезоння та пікові місяці дає економічне підґрунтя учасникам ринку для інвестування у потужності для зберігання зернових та для більш тривалого зберігання врожаю”, – додав він.

Темпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій РязанцевТемпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій РязанцевТемпи зростання перевезень зернових залізницею вищі від росту врожаю, - Андрій Рязанцев

За його словами, потужності з навантаження зерновозів,  зокрема на понад 190 маршрутних станціях, сьогодні здатні генерувати обсяги до 50 млн т на рік.

Стан технічної та комерційної придатності вантажних вагонів інших власників.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.