Антикорупційнмй суд відмовився арештувати знайдені в Дубневича гроші
Новини

Антикорупційний суд відмовився заарештувати знайдені в Дубневича гроші

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати 119 тис. доларів і 102 тис. євро, вилучені з помешкання народного депутата Ярослава Дубневича. Про це повідомляє Судовий репортер із посиланням на ухвалу від 17 січня.

Як зазначається, представник НАБУ переконував суд, що гроші мають важливе доказове значення для справи й можуть бути предметом кримінального правопорушення. Крім того, за словами детектива, ці кошти набуті кримінально протиправним шляхом та є речовими доказами.

“Водночас сам Ярослав Дубневич заявив, що гроші належать його зятю і дочці, а в нього тільки зберігалися. Зять підтвердив це і надав податкові декларації про доходи, пояснивши, що будинок тестя охороняється і здавалося, що гроші безпечніше там зберігати”, – ідеться в повідомленні.

У результаті ВАКС відмовив в арешті вилучених грошей, оскільки “детектив не надав доказів, на підтвердження того, що ці грошові кошти були об’єктом кримінально протиправних дій чи були набуті протиправним шляхом”. Детектив міг визнати кошти речовим доказом своєю постановою, але не зробив цього. Наявність коштів у житловому будинку за місцем проживання підозрюваного не є беззаперечним фактом, що вони належать саме йому. З’ясувалося, що власником їх може бути і зять підозрюваного.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 р. генпрокурор Руслан Рябошапка подав до НАБУ та САП заяви щодо притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності, звинувативши його у привласненні 93 млн грн Укрзалізниці.

31 жовтня 2019-го недоторканність було знято 241 голосами у Раді і 229 голосами було підтримано його арешт. Згодом, 2 листопада, Вищий антикорупційний суд обрав Дубневичу запобіжний захід у вигляді застави розміром 100 млн грн, 7 листопада суму було зменшено до 90 млн.

8 листопада за Дубневича було внесено 90 млн грн застави й відпущено з-під варти.

Як повідомлялося, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом Верховної Ради VIII cкл., очолював Комітет ВР з питань транспорту.

Чи доводилося вам використовувати ненормативні механізми (особисті зв'язки тощо) при організації відвантаження залізничним транспортом?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.