Deutsche Bahn офіційно підтвердив про співпрацю з Укрзалізницею
Новини

Deutsche Bahn офіційно підтвердив співпрацю з Укрзалізницею

Компанія Deutsche Bahn офіційно підтвердила, що з лютого консультуватимуть Укрзалізницю. Про це повідомляє пресслужба німецької компанії.

“Відповідна угода була укладена 22 січня 2020 року в Давосі. Обговорюються подальші деталі співпраці, включаючи участь в питаннях оперативного управління” – сказано в повідомленні.

Також в Deutsche Bahn відзначили, що на початку лютого 2020 року директор інфраструктури ДБ Рональд Пофалла та представники українського уряду підпишуть у Києві угоду про стратегічне партнерство, яка визначить деталі співпраці.

Сьогодні Прем’єр-міністр України  Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду заявив, що угода про стратегічне партнерство з Deutsche Bahn “може бути наповнена багатьма сенсами”, про деталі угоди він пообіцяв розповісти 5 лютого. Саме тоді, за словами Гончарука, відбудеться підписання цієї дорожньої карти.

Гончарук про партнерство з Deutsche Bahn : Угода може бути наповнена багатьма сенсами

Нагадаємо, уперше анонсував можливість співпраці між українською та німецькою залізницями заступник директора Берлінського центру вивчення Східної Європи та ексдепутат Бундестагу Дмитро Стратієвський.

“Наразі обговорюються різні можливості співпраці між DB та урядом України і менеджментом […] компанії “Укрзалізниця””, – написав він у Facebook 15 січня.

Про те, що АТ “Укрзалізниця” та німецький залізничний оператор Deutsche Bahn підпишуть меморандум про співпрацю під час економічного форуму в Давосі заявив член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко.

“Готується масштабний проєкт щодо співпраці Укрзалізниці й найбільшого німецького залізничного оператора Deutsche Bahn. Одразу відповім, що це не приватизація й не концесія. Ідеться про залучення німецьких експертів, досвіду, управлінських і технологічних рішень”, – написав Скічко.

22 січня Міністерство інфраструктури України у Давосі (Швейцарія) під час Всесвітнього економічного форуму підписало «Меморандум про взаєморозуміння» із залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn.

23 січня прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Україна планує віддати УЗ на 10 років в управління Deutsche Bahn.

Пізніше представник пресслужби компанії Deutsche Bahn Керстін Екштайн зазначила, що німецький оператор буде надавати Укрзалізниці консультативні послуги.

“Інженерно-консалтингова компанія DB Engineering&Consulting, яка входить в Deutsche Bahn і займається проєктами в сферах інфраструктури, мобільності і транспорту, буде підтримувати і консультувати “Українську залізницю” з підприємницьких і технічних питань. Попередня угода була досягнута вчора в Давосі. На початку лютого 2020 року меморандум про наміри підпишуть в Києві представник правління DB з питань інфраструктури Рональд Пофалла і представники українського уряду”, – заявила Екштайн.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи йде також мова про “управління” залізницею, Екштайн зазначила: “Мова йде про консалтинг”.

Простота й зручність при укладанні необхідних договорів для початку роботи з Укрзалізницею.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.