Новини

За перші 12 днів 2020 року послугою е-бронювання дозволів скористалися понад 1300 перевізників

З 1 січня успішно запрацював пілотний проєкт з електронного бронювання дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, інформує МІУ.

«Пілотний проєкт з е-бронювання дозволів для перевізників успішно працює. За перші 12 днів 2020 року послугою е-бронювання дозволів скористалися понад 1300 перевізників, які забронювали через транспортний портал електронних послуг  близько 8000 дозволів. Завдяки цифровізації процесу створені рівні умови доступу всіх перевізників до замовлення послуги, без будь-якої корупційної складової»,  – зазначив Криклій.

За словами очільника міністерства, е-бронювання має низку беззаперечних переваг для бізнесу.

«Видно доступну кількість дозволів на ПВД, а заброньований дозвіл не може бути виданий іншому перевізнику. Перевізник сам обирає ПВД, де планує отримати заброньований дозвіл. Отже, перевізник має змогу спланувати поїздку та убезпечити себе від штрафних санкцій за порушення митного законодавства. Заброньований дозвіл доступний до видачі перевізнику 5 днів. Якщо перевізник не отримає дозвіл у визначений період часу,  його бронювання буде касовано автоматично, а дозвіл буде доступний іншим перевізникам», – наголосив  Криклій.

Водночас, за його словами, запровадження сервісу е-бронювання посприяло виявленню проблемних питань у системі видачі дозволів, як на технічному, так і на організаційному рівнях.

“Для прикладу, виявлено велику кількість перевізників, які всупереч вимогам законодавства не подали вчасно повідомлення про зміну даних у своїх ліцензійних справах. Усі технічні проблеми оперативно виявляються та усуваються, а сервіс постійно удосконалюється”, – зауважив Криклій.

Він зазначив, що МІУ планує перевести видачу дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення в цифровий формат.

“Однак, поки ще не всі країни згодні на цей крок. Ми працюємо над вирішенням питання і впевнені, що спільними зусиллями нам це вдасться”, – підкреслив міністр інфраструктури.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 було презентовано транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua.

Через портал із 01 січня 2020 року можна зробити попереднє замовлення (електронне бронювання) 60% всіх видів дозволів, 40% залишаються для оформлення та видачі за усним зверненням на ПВД.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.